От: Соня Денковски
Необходими продукти:
- компот по избор;
- орехи.
За тестото:
- 3 яйца;
- 1 ч.ч. захар;
- 1/2 ч.ч. олио;
- 1/3 ч.ч. пр. мляко;
- 3 с.л. какао;
- 1 бакпулвер;
- 1 и 1/2 ч.ч. брашно;
- ванилия.
За крема:
- 1 л. прясно мляко;
- 100 гр. захар;
- 100 гр. масло;
- 3 яйца;
- 100 гр. брашно;
- ванилия.
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Продуктите за тестото се смесват, разбъркват и изсипва в намазнена тава.
Пече се на 180 градуса до готовност. Оставя се да се охлади.
Приготвям крема като слагам да кипнат млякото, захарта и маслото.
Отделно разбивам яйцата и брашното.
Прибавям кипналото мляко към яйчената смес и варя при непрекъснато бъркане до получаване на крема.
Отстранявам от огъня и оставам да се охлади. Добавям ванилията.
Охладения сладкиш надупчвам с уреда за търбушене на чушки.
Сиропирам го леко с течност от компот.
Заливам с охладения крем.
Отгоре украсявам с извадените части сладкиш от дупките, плодовете от компота и малко орехи. Украсата може да е всякаква друга…











