От: Анушка Раденкова
Необходими продукти:
- 500 гр. кайма;
- 1 ч. л. вегета (хималайска сол);
- черен пипер;
- 1 глава лук (наситно нарязан);
- 3 с. л. кисело мляко;
- ¼ ч. л. сода за хляб;
- магданоз;
- малко сушена чубрица;
- 3-4 с. л. брашно;
- 3 яйца;
- 4-5 печурки (нарязани на кубчета);
- олио (за пържене).
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Смесвам всички продукти и ги разбърквам с вилица. Задължително прибирам за 4-6 часа в хладилник. Изваждам ги и отново ги разбърквам с вилица.
Приготвям една малка купа с вода и 2 с. л. оцет.
Потапям една чаена лъжичка в купата с вода и оцет (целта е каймата да не полепне за лъжичката, а оцетът леко да стегне каймата, за да не се разпадне) и с нея вземам от сместа. Пускам в сгорещеното олио и запържвам до златист цвят като ги обръщам 1-2 пъти до златист цвят.
Стават прекрасни и не поемат мазнина.











