От: Анушка Раденкова
Необходими продукти:
- 1 патладжан (осолен и отцеден, на ситно);
- 3 глави лук (на ситно);
- около 300 гр. гъби (на ситно);
- сол;
- 3 с. л. доматено пюре;
- 150 гр. царевица и моркови микс;
- 1 стръкче пресен чесън;
- кимион на вкус;
- ½ ч. л. лют пипер;
- малко чубрица;
- малко мащерка;
- черен пипер;
- 500 гр. бяло пилешко месо (на кубчета);
- вегета;
- 5 бр. кори за баница;
- кашкавал.
За сос Бешамел:
- 300 мл. прясно мляко;
- 100 мл. студена вода;
- 50 гр. краве масло;
- 2 с. л. брашно;
- малко сол;
- черен пипер.
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Запържваме патладжан, добавяме лука и гъбите и доматеното пюре. Осоляваме, разбърквам и задушаваме. Прибавяме микса и наситнените царевицата, морковите, стръкчето пресен чесън, кимион на вкус, лютия пипер, черен пипер и малко чубрица и мащерка. Когато зеленчуци омекнат отстраняваме от огъня и изсипваме в купа.
Овкусяваме месото с вегета, чубрица и черен пипер и запържваме в малко мазнина до готовност. Смесваме с зеленчуците.
Всяка кора сгъваме на две и поставяме в купичка. Отгоре слагаме от сместа, прегъваме стърчащите краища на кората. Подреждаме ги в намаслена тава и заливаме със соса.
Соса приготвяме предварително, като разтопяваме масло, добавяме брашното и запържваме до леко розово. Отнемаме от котлона и добавяме млякото и водата, малко сол и черен пипер. Връщаме на котлона и бъркаме 5-10 минути по-слаб котлон.
Когато се сгъсти, настъргваме отгоре обилно кашкавал и запичаме във фурната на 180 градуса.
Сервираме след половин час.











