Talkuvam.bg

Баница Слънце

Баница Слънце

От: Силва Антонова


Необходими продукти:

За тестото:
За плънката:
*мерки и количества

Начин на приготвяне:

Замесваме меко тесто от брашното, солта, топлата вода, в която предварително сме разтопили маслото. Добавяме яйцето и лимоновия сок. Омесваме тестото и оставяме да почине 20 мин.

Делим на 3 равни части, които правим на топки. От всяка топка разточваме лист с диаметър на тавичката в която ще печем. Намазваме тавичката с масло, поставяме първата кора, мажем с олио и поръсваме от плънката, която сме разделили предварително на 2 равни части.

Слагаме втората разточена кора и поръсваме останалата плънка. Покриваме с третата кора. Вземаме купичка и я обръщаме в центъра на баницата с дъното нагоре. С остър нож срязваме от центъра надолу на кръст и още един кръст по диагонал, навиваме парчетата 2 – 3 пъти. Мажем с яйце, центъра поръсваме със семена, отгоре нареждаме малки парченца масло. Печем в загрята фурна на 180 градуса, около 30 минути до златисто.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още ...