От: Лати Живкова
Необходими продукти:
- 2 бр. яйца;
- 1 ч. ч. кисело мляко;
- 1 ч. ч. олио;
- 1 ч. ч захар;
- 1 ч. л. сода;
- брашно за средно тесто.
За крема:
- 1 пак. крем ванилия;
- 500 гр. прясно мляко;
- 5 бр. жълтък;
- 100 гр. пудра захар;
- 30 гр. брашно.
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Смесвам продуктите за тестото и омесвам меко и нелепнещо тесто. Разточвам го на кора с дебелина около 5 мм. и нарязвам на успоредни ленти с ширина около 1 см. Навивам ги на фунийките, като леко ги застъпвам. Нареждам ги в покрита с хартия за печене тава.
Пека в силно загрята фурна до златисто.
Смесвам и разбивам малко прясно мляко с жълтъците, брашното, захарта и крема.
Останалото прясно мляко слагам на котлона да заври и веднага с разбъркване добавям сместа. Варя до сгъстяване на крема.
Крема напълвам във фунийките с шприц.











