От: Нушка Цачева
Необходими продукти:
- 250 гр. брашно;
- 250 гр. мед;
- 80 гр. масло;
- 5 с.л. захар;
- 2 бр. яйца;
- 1 ч.л. канела;
- 1 с.л. бакпулвер;
- 1 бурканче мармалад (желе) ;
- 200 гр. шоколад;
- 1 с.л. олио.
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Медът, маслото и захарта се смесват и се поставят на слаб огън да се разтопят, като се разбъркват често. Сместа се оставя да се охлади. Разбиват се двете яйца с миксер и към тях се прибавя медената смес. Разбива се отново.
Брашното се смесва с канелата и бакпулвера и се добавя към горната смес.
Правоъгълна тавичка се намазва с олио и се поръсва леко с брашно. Изсипва се готовото тесто и се пече в предварително загрята фурна на 180 градуса. Проверява се с клечка дали е изпечено добре. След като се извади от фурната, блатът се оставя да се охлади.
Изважда се и се разрязва на две части. Първата част хубаво се намазва с мармалада и се покрива с втората част. Шоколадът се разтопява на водна баня заедно с олиото и се намазва върху сладкиша. Нарязва се на пастички.











