От: Радка Михайлова
Необходими продукти:
- 6 яйца;
- 2 и ½ ч. ч. захар;
- ½ ч. ч. олио;
- 1 ч. ч. кисело мляко;
- 3 ванилии;
- 1 пакетче бакпулвер;
- 3 и ½ ч. ч. брашно.
За крема:
За украса:
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Разбиваме яйцата със захарта и добавяме останалите продукти за блата. Бъркаме до хомогенна смес. Разделяме сместа на 3 равни части. В едната добавяме какаото, а във втората – орехите. Изсипваме в покрита с хартия за печене форми (28 см.).
Печем в загрята фурна на 180 градуса до готовност.
Смесваме продуктите за сиропа и варим 5-6 минути. Оставяме да изстине.
Загряваме млякото и на струйка добавяме сместа с предварително разбитите яйца, малко мляко, ванилиите и брашно. Бъркаме, докато кремът се сгъсти.
Поставяме ореховия блат, сиропираме, намазваме и поръсваме с шоколад. Слагаме какаовия блат, сиропираме, крем и шоколад. Поставяме третия блат, сироп и крем. Поръсваме с орехи и шоколад. Прибираме в хладилника за поне 5 часа.











