От: Василка Илиева
Необходими продукти:
За блата:
За крема от тахан халва:
- 420 гр. тахан халва;
- 100 мл. прясно мляко;
- 1 с. л. краве масло (твърдо).
За карамеления крем:
- 250 мл. прясно мляко;
- 10 с. л. захар;
- 3 с. л. нишесте натурално;
- 1 с. л. краве масло (твърдо).
За измазване на тортата:
- 125 гр. краве масло (меко);
- 100 гр. шоколад черен (на парченца);
- 100 гр. захар;
- 100 мл. вода.
*мерки и количества
Начин на приготвяне:
Разбиваме яйцата със захарта до пухкав крем. Добавяме сместа с брашно с какаото и разбъркваме внимателно с шпатула. Изсипва сместа във форма, покрита с хартия за печене.
Печем във фурната на 180 градуса до готовност. Оставяме да изстине и режем хоризонтално на 3 по-тънки блата.
За първия крем: загряваме млякото с маслото и преди да заври, сваляме от котлона. Добавяме тахан халвата и разбъркваме до хомогенна смес.
За втория крем: Карамелизираме захарта, прибавяме млякото с халвата и разбъркваме. Прибавяме разтвореното в малко вода, нишесте и отново бъркаме до сгъстяван (за около 15 секунди). Сваляме от котлона и добавяме маслото.
За крема за измазване: загряваме водата със захарта, добавяме шоколада и разбъркваме хо разтопяването му. Оставяме да изстине, прибавяме разбитото масло и отново разбъркваме до хомогенност.
Поставяме 1 блат в поднос, сиропираме по желание, намазваме с ½ от първия крем. Поставяме втори блат, втори крем, трети блат и намазваме с останалата половинка от първия крем. Поставяме последния блат и измазваме цялата торта с шоколадовия крем.
Здравейте,
В начина на приготвяне на карамеления крем след карамелиризиране на захарта добавяме млякото с хавата.Но в продуктите за втория крем няма халва.Бихте ли уточнили има ли халва и ако да-колко?
Благодаря Ви